Jak używać czujnika tętna podczas biegania

Jak używać czujnika tętna podczas biegania

Możesz użyć monitora tętna, aby powiedzieć, jak szybko lub wolno bije twoje serce podczas biegu. Możesz go używać także dla różnych dystansów. Na przykład, jeśli trenujesz do wyścigu na pięć kilometrów, będziesz chciał wiedzieć, jak szybko bije Twoje serce, gdy przebiegasz trzy kilometry. Możesz go również używać do dłuższych dystansów, takich jak 10 km lub 12 km.

Predkosc wyscigu na 5km

Jeśli chcesz biegać szybko, rozważ jogging. Jogging ma wiele korzyści, w tym energetyzowanie organizmu. Bieganie z prędkością około 7 km na godzinę jest uważane za szybkie tempo. CDC zaleca 150 minut joggingu tygodniowo.

Ponadto szybkie tempo zwiększa Twoje zapotrzebowanie na tlen. W przypadku biegu na 5K, uklad aerobowy może być bardzo przydatny. Pomoże Ci utrzymać stałe tempo podczas całego biegu.

Aby poprawić swoje wyniki, musisz nauczyć się utrzymywać dobrą równowagę między szybkością a wytrzymałością. Ponadto, musisz ukończyć specyficzny i progresywny trening. Idealna równowaga między tymi dwoma jest ważna dla biegaczy 5K. Możesz poprawić swoją prędkość biegową, wykonując specyficzne treningi 5K.

Dąż do ukończenia sesji biegowej na 5 km przynajmniej co dwa dni. Możesz to zrobić w około dwadzieścia minut – albo nawet ostatni odcinek pokonać sprintem. Kiedy już to zrobisz, powinieneś kontynuować bieganie przez kolejne trzy do pięciu dni.

Bieg na 5 km to szybki bieg wytrzymałościowy, który w 90 procentach jest tlenowy, a w 10 procentach beztlenowy. Będziesz spalać glikogen, który jest podstawowym paliwem używanym przez organizm w organizmie. Niezależnie od tego, czy trenujesz do maratonu, czy trenujesz do triathlonu, 5 km przetestuje Twoją wytrzymałość. Dodatkowo pomoże Ci stać się szybszym i sprawniejszym.

Dąż do osiągnięcia średniej prędkości od piętnastu do siedemnastu km/h. To szybko jak na Twój wiek i płeć. Oprócz dobrej prędkości, powinieneś starać się biegać w komfortowym tempie. To może pomóc Ci poprawić wytrzymałość i poprawić ogólny stan zdrowia.

Możesz również zwiększyć swoją prędkość poprzez zmniejszenie swojego tygodniowego dystansu. Może to pomóc Ci uruchomić szybsze tempo i zmniejszyć ryzyko kontuzji. Aby osiągnąć te cele, powinieneś pracować nad reżimem treningowym, który pomoże Ci poprawić wytrzymałość. Jeśli szukasz programu treningowego predkosc run, polecamy sprawdzić Twoj prog mleczanowy.

Istnieje wiele różnych opcji treningowych dostępnych dla Ciebie. Możesz je wykonywać na własną rękę lub zatrudnić trenera. Zespół Coach League adidas może zorganizować Twoje treningi. Obejmuje to zajęcia z biegania, jazdy na rowerze i aerobiku. Firma oferuje również sesje medytacji i acro jog.

Predkosc na 10 km

Predkosc na 10 km to dobry trening sprawdzający Twoją sprawność kardio. Dzięki niemu poprawisz efektywność biegu i zwiększysz swoją prędkość. Predkosc możesz również wykorzystać do treningu do maratonu. T30k i T42k to dwa rodzaje predkosci do biegu w maratonie. W obu z nich powinieneś stosować ciaglej biegu. Interwały międzybiegowe powinny być częste i regularne.

T21k to najpopularniejszy predkosc, który pokonuje dystans 21 km. T15k to predkosc na dystanse od 6 do 12 km. Jego poziom intensywności wynosi około 65%. Jest to trening bardzo specyficzny i stanowi dobrą rozgrzewkę przed mocnymi treningami.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *