Od którego ultramaratonu zacząć?

Od którego ultramaratonu zacząć?

Istnieje wiele zalet wyboru ultramaratonu z pomiarem czasu. Nie tylko wiesz, czego się spodziewać, ale także możesz wybrać dokładny dystans i popchnąć się dalej niż myślałeś, że możesz. Jednak niektóre wyścigi mogą nie być dla Ciebie odpowiednie, jeśli szukasz bardziej technicznego terenu. Lokalny wyścig nie jest dobrym miejscem na trening do ultramaratonu, ponieważ może nie być wystarczająco techniczny.

Legendarne lub lokalne wyścigi

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę ze sportem ultramaratonu, możesz zastanawiać się, od których wyścigów zacząć. Niektóre ultramaratony są legendarne i trudne, podczas gdy inne są bardziej lokalne, wymagające mniej treningu. Poniżej wymieniono kilka popularnych opcji. Rozważ udział w jednym lub dwóch lokalnych wyścigach przed udaniem się do legendarnych.

Możesz zacząć od małego, biorąc udział w 50K, który jest nieco dłuższy niż maraton. Te wyścigi są wyzwaniem w porównaniu z maratonami, ponieważ „ściana” nadal ciąży na wielu biegaczach na wysokości około 20 mil. Kiedy już opanujesz pierwszy dystans 50K, możesz rozejrzeć się za dłuższymi dystansami.

Jeśli jesteś początkujący w biegach ultra, najlepiej jest wybrać wyścig, który jest mniej przerażający. Atmosfera mniejszego wyścigu jest znacznie bardziej zrelaksowana, co może sprawić, że poczujesz się pewniej. Ponadto, ultrarunnerzy są generalnie wyluzowanym tłumem, więc prawdopodobnie będziesz miał mniej nerwów niż byś się spodziewał. Dodatkowo, mniejsze wyścigi oferują indywidualną uwagę ze strony dyrektorów wyścigów. Te wyścigi są również zazwyczaj mniej kosztowne niż wyścigi o dużej nazwie.

Legendarne lub lokalne ultramaratony są najbardziej popularnym wyborem dla początkujących. Możesz również poznać smak biegania po szlakach dzięki lokalnemu wyścigowi 50K. Na przykład Promise Land 50k, rozgrywany w Wirginii, ma klasyczną trasę ze stromymi, skalnymi podjazdami i trawiastymi ścieżkami przez gęste lasy.

Ultramaraton to wyścig dłuższy niż tradycyjny maraton. Dystans może być różny, a niektóre wyścigi mogą mieć ponad 100 mil. Niektóre z najbardziej popularnych dystansów to 50k i 100K. Kiedy już posmakujesz tego dystansu, możesz chcieć przejść do bardziej wymagających wydarzeń.

3 Days At The Fair

Three Days At The Fair to nowy ultramaraton, który odbywa się w Sussex County, New Jersey. Wyścig tradycyjnie odbywa się w maju, ale w tym roku został przeniesiony na pierwszy weekend października. Oznaczało to, że Jay Friedman i Lexi Friedman nie byli w stanie rywalizować w wyścigu majowym, ponieważ obaj mieli zajęty harmonogram, w tym cross country.

Self-Transcendence 3100 mil race

Self-Transcendence 3100 mil Race jest najdłuższym certyfikowanym wyścigiem pieszym na świecie. Pierwotnie zaprojektowany jako dwustumilowe wydarzenie, został zwiększony do trzystu mil w 1997 roku. Wyścig rozpoczął się w 1996 roku jako dwustu siedemdziesięciomilowe wydarzenie. Podczas ceremonii rozdania nagród w 1996 roku, Sri Chinmoy ogłosił, że edycja z 1997 roku będzie najdłuższa w wyścigu.

Założony przez Sri Chinmoya, Self-Transcendence 3100 mil to ekstremalny wyścig oparty wokół miejskiego bloku w Queens w Nowym Jorku. Jego ukończenie zajmuje w sumie 52 dni. Sportowcy będą zobowiązani do chodzenia lub biegania przez siedem godzin dziennie.

Podczas wyścigu uczestnicy muszą utrzymywać się nawodniony i zasilany. Oczekuje się od nich, że będą biegać przez ponad sześć godzin każdego dnia, pomimo dyskomfortu ich ciał. W tym czasie muszą zatrzymywać się na jedzenie i sen. Jednak im dłużej biegną, tym mniej snu otrzymują, co czyni ten wyścig wyzwaniem.

Maraton Self-Transcendence 3100 mil to najdłuższy na świecie certyfikowany wyścig pieszy. Odbywa się w Queens na przedmieściach Nowego Jorku każdego lata. Uczestnicy biegną po 59 mil dziennie przez 52 dni. W 1997 roku Sri Chinmoy zwiększył dystans do trzystu mil. Dwie osoby ukończyły wyścig w czasie poniżej pięćdziesięciu jeden dni.

Wyścig Self-Transcendence 3100 mil jest epicką przygodą dla sportowców wytrzymałościowych na wszystkich poziomach. Organizatorzy tego wyścigu starają się inspirować sportowców do przekraczania granic swoich możliwości. Wydarzenie to jest świetną okazją do pobicia rekordów świata i zdobycia nowych duchowych spostrzeżeń.

Maraton Self-Transcendence 3100 mil ma bardzo wysoki standard. Jest to osiągnięcie nie tylko dla biegaczy, ale i dla pojedynczych osób. Ponad 4000 osób zdobyło szczyt Mount Everestu od czasu rozpoczęcia imprezy w 1953 roku. W przeciwieństwie do Everestu, Samoobrona nie jest jedynie wyzwaniem fizycznym. Wydarzenie obejmuje również praktyki duchowe, mantry i wizualizacje.

Wśród rekordzistów wyścigu jest trzech izraelskich mężczyzn i jedna austriacka kobieta. Aalto ustanowił rekord mężczyzn i pobił rekord kobiet, a zarówno mężczyźni jak i kobiety mają ponad 50 lat. Ostatni rekord został pobity przez Surasa Mairer w 2016 roku, który był najstarszą kobietą, która ukończyła bieg.

Georgia Jewel

Ultramaraton Georgia Jewel jest jednym z najdłużej trwających wydarzeń trailowych w Georgii i jest ulubionym wśród ultrarunnerów. Wyścig ten obejmuje trasy typu out-and-back, które przecinają pięć malowniczych gór. Trasa jest trudna technicznie, z kilkoma skrzyżowaniami z potokami i stromymi liniami grzbietów.

Ten wyścig w 99% odbywa się na szlakach i jest trudnym, malowniczym wyścigiem. Czeka Cię stromy single-track i epicki rock garden, nie wspominając o niesamowitych widokach i społeczności wolontariuszy. Wyścig szlakowy jest wspierany przez znakomitą ekipę wolontariuszy, a Ty będziesz mógł nawiązać więź z innymi zawodnikami i wolontariuszami.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *